- Klassiek
-
do 5 nov 2026
Silbersee & Sterre Konijn
Via Inferno
Een muzikale en beeldende reis langs licht en donker, waarin oude verhalen samenkomen met vragen van nu. Sterre Konijn neemt je mee in een zoektocht naar betekenis en verbinding.
Silbersee & Sterre Konijn
Donderdag 5 november
Een vrouw in het woud op zoek naar haar eigen ziel, liefde én duisternis
Via Inferno is een theatraal concert waarin Dante’s meesterwerk wordt gekoppeld aan levensvragen van deze tijd. Wat betekent het om mens te zijn vandaag de dag? Is liefde en verbinding mogelijk zonder in donkere dieptes te kijken?
Sterre Konijn daalt af in de donkere krochten van Dante’s wereld en van haar eigen ziel. Het is een zoektocht naar liefde en duisternis, een reis vol mysterie en contemplatie.
Lukt het Sterre, die meestal aardig is en als kind alleen het goede nieuws in haar dagboek schreef, om ook de chaos en schaduwkanten op te zoeken? En lukt het haar om liefde en harmonie te vinden?
Italiaanse zang en Nederlandse teksten worden gecombineerd met een rijk instrumentarium van slagwerk, altviool, synthesizers, theremin en duduk, uitgevoerd door vier allround performers.
Met invloeden uit hedendaagse klassieke muziek, gregoriaans, popmuziek, niet-westerse muziek en minimal music slaat Sterre een brug tussen oud en nieuw, tussen Dante’s wereld en de onze.
concept, compositie, tekst, zang en theremin: Sterre Konijn | altviool: Yanna Pelser | toetsen en trompet: Christiaan Verbeek | slagwerk: Dirge Seçil Kuran | muzikaal advies: Romain Bischoff | advies teksten: Jibbe Willems | geluidsontwerp: Wouter Snoei | lichtontwerp: Jeroen Smith