Programma & Kaarten

ma 18 jun ma 18 jun Grote Kerk Dordrecht, Kunstmin 10:00 vanaf € 7,50

Masterclass Bachorgel in Grote Kerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Masterclass aan conservatoriumstudenten en jonge vakorganisten met publiek

10:00
ma 18 jun ma 18 jun Trinitatiskapel Dordrecht, Kunstmin 13:45 vanaf € 7,50

Masterclass Blokfluit in Trinitatiskapel

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Masterclass van de vermaarde, Nederlandse blokfluitist

13:45
di 19 jun di 19 jun Grote Kerk Dordrecht, Kunstmin 10:00 vanaf € 7,50

Masterclass Bachorgel in Grote Kerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Prijswinnnend concertorganist deelt zijn kennis en ervaring

10:00
di 19 jun di 19 jun Grote Zaal, Kunstmin 10:00 vanaf € 7,50

Masterclass Strijkkwartet

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Het Edding Quartet deelt hun muzikale geheimen met het publiek

10:00
di 19 jun di 19 jun Kleine Zaal, Kunstmin 14:00 vanaf € 7,50

Masterclass Strijksolisten

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Masterclass volop tips en tricks aan jonge talentvolle strijkers

14:00
di 19 jun di 19 jun Grote Zaal, Kunstmin 20:00 vanaf € 18,50

Bachs Magnificat o.l.v. Ed Spanjaard

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Meer dan 100 zangers voeren het grootse Magnificat van J.S. Bach uit

20:00
di 19 jun di 19 jun DordtYart, Overige 20:00 vanaf € 20,00

Edding Quartet in DordtYart

Van Bach tot nu

Klassiek, Stad & Regio

Reis door de muziekgeschiedenis op authentieke strijkinstrumenten

20:00
wo 20 jun wo 20 jun Schouwburg Kunstmin, Kunstmin 13:00 vanaf € 10,50

KinderBachDag

Bachfestival

Jeugd & Familie, Klassiek, Stad & Regio

Overal in Kunstmin ontdek je muziek en theater

13:00
wo 20 jun wo 20 jun Augustijnenkerk Dordrecht, Overige 20:00 vanaf € 25,00

Openingsconcert Bach Festival in Augustijnenkerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Spectaculaire opening van een nieuwe editie van een veelzijdig festival

20:00
do 21 jun do 21 jun Grote Kerk Dordrecht, Overige 18:30 vanaf € 12,50

Wereldpremière Kate Moore – Grote Kerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Nieuwe compositie voor orgel en koperblazers met lichtkunst, in Grote Kerk

18:30
do 21 jun do 21 jun Grote Zaal, Kunstmin 20:30 vanaf € 25,50

Die Zauberflöte – bewerking Roderik de Man

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Mozarts geliefde werk in een nieuwe instrumentatie en interpretatie

20:30
vr 22 jun vr 22 jun Grote Kerk Dordrecht, Kunstmin 14:00 vanaf € 10,00

Voorronde Orgelconcours Haarlem in Grote Kerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Toporganisten strijden om finaleplek in het Internationaal Orgelconcours

14:00
vr 22 jun vr 22 jun Machine 3, Energiehuis 20:00 vanaf € 22,50

Pianist Hannes Minnaar

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Toppianist speelt levendige en doordachte uitvoering van Bachs meesterwerk

20:00
vr 22 jun vr 22 jun Schouwburg Kunstmin, Kunstmin 22:30 vanaf € 15,00

Moonlight wandelroute in Park Merwestein

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Muzikale moonlightwandeling door het historische Park Merwestein

22:30
za 23 jun za 23 jun Grote Kerk Dordrecht, Kunstmin 13:00 vanaf € 17,50

Drechtsteden Bachkoor & The Counterpoints in Grote Kerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Hommage aan Bach en zijn tijdgenoten

13:00
za 23 jun za 23 jun Schouwburg Kunstmin, Kunstmin 15:15 vanaf € 17,50

Huiskamerwandelroute

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Diverse concertjes op intieme locaties

15:15
za 23 jun za 23 jun Grote Kerk Dordrecht, Kunstmin 18:30 vanaf € 15,00

Orgelconcert Stadsorganist Cor Ardesch in Grote Kerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Bach tot nu waarbij licht als een rode draad door de stukken is verweven

18:30
za 23 jun za 23 jun Grote Zaal, Kunstmin 20:00 vanaf € 27,50

Bach – Light Night Proms

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Musici begeven zich tussen het publiek en spelen Bachfavorieten

20:00
za 23 jun za 23 jun Schouwburg Kunstmin, Overige 22:30 vanaf € 15,00

Moonlight wandelroute in Merwestein

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Moonlight wandelroute Park Merwestein

22:30
zo 24 jun zo 24 jun Biesboschcentrum Dordrecht, Kunstmin 08:00 vanaf € 15,00

Ochtendwandeling Dordtse Biesbosch

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Feeërieke muzikale en literaire wandeling door de Dordtse Biesbosch

08:00
zo 24 jun zo 24 jun Schouwburg Kunstmin, Overige 10:30 vanaf € 17,50

Huiskamerwandelroute

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Diverse concertjes op intieme locaties

10:30
zo 24 jun zo 24 jun Machine 3, Energiehuis 13:00 vanaf € 15,50

Pitch Dark – aanvang 13:00 uur

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Intieme setting met cello suites, electronica, slagwerk en lichtinstallatie

13:00
zo 24 jun zo 24 jun Grote Kerk Dordrecht, Kunstmin 14:30 vanaf € 15,00

Orgelconcert organist Wolfgang Zerer in Grote Kerk

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Vermaarde organist befaamd om zijn natuurlijke omgang met het orgel

14:30
zo 24 jun zo 24 jun Machine 3, Energiehuis 15:00 vanaf € 15,50

Pitch Dark – aanvang 15:00 uur

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Intieme setting met cello suites, electronica, slagwerk en lichtinstallatie

15:00
zo 24 jun zo 24 jun DordtYart, Overige 17:00 vanaf € 32,00

Slotconcert Bachfestival

Bachfestival

Klassiek, Stad & Regio

Vivaldi en Bach in een sprankelend slotconcert van het Bach Festival

17:00
zo 7 okt zo 7 okt Machine 3, Energiehuis 11:00 vanaf € 17,50

Zondagochtenconcert Camerata RCO

Leonard Bernstein 100 jaar

Klassiek

Amerikaans kamermuziekprogramma in het kader van Leonard Bernstein 100 jaar

11:00
zo 21 okt zo 21 okt Machine 3, Energiehuis 11:00 vanaf € 17,50

Zondagochtendconcert: Cora Burggraaf, Hans Eijsackers – Sing Bernstein Sing!

Leonard Bernstein 100 jaar

Klassiek

Sprankelende muziek van Bernstein, Copland, Barber en Weill

11:00
vr 2 nov vr 2 nov Machine 3, Energiehuis 20:30 vanaf € 15,00

Slagwerkkwartet Alumni Amsterdam – Cage, Reich, Glass: 75 jaar Amerikaans slagwerk

Krachtig slagwerkfeest

Klassiek

Vier toptalenten spelen Amerikaanse slagwerkmuziek

20:30
zo 18 nov zo 18 nov Machine 3, Energiehuis 11:00 vanaf € 17,50

Zondagochtendconcert: Camerata Trajectina – Muziek voor Rembrandt

Vooruitblik naar het Rembrandtjaar 2019

Klassiek

Originele muziek uit de Gouden Eeuw geïnspireerd door Rembrandt

11:00
do 22 nov do 22 nov Machine 3, Energiehuis 20:30 vanaf € 22,50

Cello Octet – Infinity

Reich, Harrison en Adams

Klassiek

Innovatieve toverij met tijd en ritme van onder meer componist Steve

20:30
vr 23 nov vr 23 nov Grote Zaal, Kunstmin 20:15 vanaf € 40,00

Charkov Staats Opera Theater – De Parelvissers

Lust voor oog en oor

Klassiek

Bizets meesterwerk over twee mannen die verliefd zijn op dezelfde vrouw

20:15
vr 4 jan vr 4 jan Grote Zaal, Kunstmin 20:15 vanaf € 21,00

Nieuwjaarsconcert: Nederlands Blazers Ensemble

Gran Partita van Mozart

Klassiek

Luid het nieuwe jaar in met deze prachtige serenade van Mozart

20:15
zo 13 jan zo 13 jan Machine 3, Energiehuis 11:00 vanaf € 17,50

Zondagochtendconcert – Camerata RCO In de Gouden Eeuw

Muziek van Sweelinck e.a.

Klassiek

Inspirerende kamermuziek uit de Gouden Eeuw

11:00
zo 10 feb zo 10 feb Machine 3, Energiehuis 11:00 vanaf € 17,50

Zondagochtendconcert: Rembrandts oren – Lideweij van der Voort & Fred Jacobs

Barokviool en theorbe

Klassiek

Composities uit de tijd van Rembrandt

11:00
za 2 mrt za 2 mrt Grote Zaal, Kunstmin 20:15 vanaf € 29,50

Opera2Day Vivaldi – Dangerous Liaisons

Naar Les Liaisons Dangereuses

Klassiek

Barokopera op muziek van Vivaldi door veelgeprezen nieuw operagezelschap

20:15
za 16 mrt za 16 mrt Machine 3, Energiehuis 20:30 vanaf € 17,50

Arosa Trio – Bach & Mendelssohn

Bach, Händel, Chopin & Mendelssohn

Klassiek

Kamermuziek voor viool, cello en piano

20:30
zo 31 mrt zo 31 mrt Machine 3, Energiehuis 11:00 vanaf € 17,50

Vincent van Amsterdam – Bachs Goldberg Variaties op accordeon

Iconisch muzikaalwerk

Klassiek

Bachs geliefde Goldberg Variations prachtig vertolkt op accordeon

11:00
zo 7 apr zo 7 apr Machine 3, Energiehuis 11:00 vanaf € 20,00

Camiel Boomsma – Filmmuziek The Pianist

Toptalent met fluwelen vingers

Klassiek

Boomsma vertolkt prachtig werk van Chopin

11:00
vr 26 apr vr 26 apr Machine 3, Energiehuis 20:30 vanaf € 20,00

Nederlandse Bachvereniging speelt Bach

Muziek van J.S. Bach

Klassiek

Kleine bezetting van de Bachvereniging speelt werk uit de Gouden Eeuw

20:30
vr 3 mei vr 3 mei Machine 3, Energiehuis 20:30 vanaf € 20,00

Villiers Quartet – Filmmuziek From Russia with Love

Borodin, Tsaikovski & Shostakovitsj

Klassiek

Muziek van Russische componisten die gebruikt zijn in filmsoundtracks

20:30
zo 19 mei zo 19 mei Machine 3, Kunstmin 11:00 vanaf € 17,50

Zondagochtendconcert Camerata RCO – Filmmuziek Schindler’s List

Ontroerende filmmuziek

Klassiek

Speciaal filmmuziekprogramma met o.a. het thema uit Schindler’s List

11:00